Jdi na obsah Jdi na menu

3. kolo NP Brno 2019

3. 6. 2019

3. kolo Národní poháru v tradičním karate, Brno

V sobotu 25. května 2019 vyrazili karatisté z SKP Vsetín a ALCEDA–SVČ Vsetín na 3. kolo Národního poháru České asociace tradičního karate, které bylo v Brně. Ze Vsetína vyjelo 23 závodníků, kteří v konkurenci závodníků z celé ČR dokázali vybojovat 22 medailí. Z toho bylo 7 zlatých, 9 stříbrných a 6 bronzových.

Nejlepšími vsetínskými závodníky, kteří získali zlatou medaili, byli 2x Aneta Jurgáčková /kata a kumite/, 2x Pavel Tomeček /kata a fukugo/, Dominik Maňák /kata/, Petr Pavlovič /kata/ a Pavlína Křupalová /kata/.

Stříbrné medaile vybojovali 2x Tereza Kleiblová /kata a fukugo/, 2x Eva Kovářová /kata a kumite/, Jan Mikulášťík /kata/, Pavel Tomeček /kumite/, Dominika Maňák /kumite/, kata tým Ondřej Čížek, Jan Mikulášťík a Petr Pavlovič a kata tým Veronika Ježíková, Aneta Jurygáčková a Eva Kovářová.

Bronzové pak ještě získali Nela-Zoe Zapalačová /kata/, Veronika Ježíková /kata/, Ondřej Čížek /kata/, Pavlína Křupalová /kumite/, Štěpán Kořének/kumite/ a Nela Navrátilová /kumite/

„Přestože jsme nebyli v nejsilnější sestavě, tak jsem s výsledky velmi spokojený. Měli jsme vlastně 99 % úspěšnost. 23 závodníků, 22 medailí. 15. června nás čeká Mistrovství ČR v Praze. Věřím, že se připravíme co nejlépe a vyjedem v co nejsilnější sestavě“ dodal trenér karate Radek Kleibl.