Jdi na obsah Jdi na menu

3. kolo NP Brno 2018

3. kolo Národního poháru v tradičním karate Brno

V sobotu 19. května startovali závodníci z SKP Vsetín a z ALCEDA SVČ Vsetín v Brně na 3. kole Národního poháru České asociace tradičního karate. Na toto kolo vyjelo ze Vsetína 24 závodníků, kteří se utkali v konkurenci s dalšími asi 250 závodníky z celé ČR. Vsetínští karatisté vybojovali celkem 25 medailí. Z toho byly 4 zlaté, 7 stříbrných a 14 bronzových.

Nejlepší závodnicí ze Vsetína byla Adéla Koňaříková, která vybojovala 3 zlaté medaile a to v disciplínách kata, fukugo a v kata tým, kde startovala společně s Olívií Markovu a Emílií Adámkovou. Další zlatou medaili v disciplíně kumite získala Karolína Bačová.

Stříbrnou medaili v disciplíně kata vybojoval Dominik Maňák, Ondřej Čížek a Aneta Jurygáčková. V disciplíně kumite pak stříbrnou medaili získala Veronika Ježíková a v disciplíně fukugo Olívie Marková. Další stříbrné medaile se podařilo vybojovat v kata tým a to týmu Nela Navrátilová, Štěpán Kořének a David Maňák a Pavlovi Tomečkovi, který byl společně v týmu s kolegy ze Zlína Saša Šindel a Michal Pavlík.

Bronzových medailí bylo v tomto kole celkem 14 a ty v kata vybojovali Štěpán Kořének, Olívie Marková, Nela Navrátilová, Eva Kovářová a Pavel Tomeček. V disciplíně kumite se to podařilo Emílii Adámkové, Evě Kovářové, Pavlovi Tomečkovi, Vojtovi Kořénkovi, Pavlíně Křupalové, Janovi Mikuláštikovi. V disciplíně fukugo to byli Emílie Adámková a Martin Káčer. Poslední bronzovou medaili získali Vojta Kořének, Vojta Makyča a Jan Václavík v kata tým.

„Výsledky jsou skvělé, ale v mnoha případech chybělo štěstí, protože si myslím, že většina těch, co získali stříbrnou nebo bronzovou medaili, měli na to, aby byli nejlepší. Bylo to poslední kolo Národního poháru. Teď se musíme připravit na Mistrovství republiky, které bude v říjnu v Ostravě, a dobrým tréninkem tomu štěstí pomoci,“ dodal trenér karate Radek Kleibl.