Jdi na obsah Jdi na menu

2.kolo NP Praha 2018

2. kolo Národního poháru v tradičním karate Praha

V sobotu 10. března vyrazili závodníci z SKP Vsetín a z ALCEDA SVČ Vsetín na 2. kolo Národního poháru České asociace tradičního karate do Prahy. Na tuto dlouhou cestu vyjelo 21 závodníků, kteří se utkali v konkurenci s dalšími asi 250 závodníky z celé ČR. Přestože to nebylo nejsilnější obsazení, někteří naši závodníci do Prahy nedojeli, protože byli nemocní (jako například Olívie Marková, která je aktuální mistryní a více mistryní Evropy), tak Vsetínští karatisté vybojovali 20 medailí. Z toho bylo 6 zlatých, 4 stříbrné a 10 bronzových.

 

Nejlepší závodnicí ze Vsetína byla Adéla Koňaříková, která vybojovala 3 zlaté medaile a to všech disciplínách kata, kumite a fukugo, ve kterých startovala. Další zlatou medaili v disciplíně kumite získala Dominika Vašíčková, která ještě vybojovala třetí místo v disciplíně fukugo. Zlatou medaili v disciplíně kata vybojovali Dominik Maňák a Jakub Machálek.

 

Stříbrnou medaili v disciplíně fukugo vybojovala Lucie Slováčková, která byla také třetí v kumite. V kumite byla druhá i Zuzana Holubcová ve své kategorii, kdy vybojovala také třetí místo v disciplíně fukugo. Dalším výborným zápasníkem v kumite byla Karolína Bačová, která byla taky druhá a pak třetí ve fukugo. V žákovské kategorii se skvělým druhým místem v kata tým předvedla děvčata Aneta Jurygáčková, Eva Kovářová a Pavlína Křupalová.

 

Pavlína Křupalová byla třetí ještě v disciplíně kata a ve stejné disciplíně, ale v jiné kategorii, byla třetí Tereza Mikuláštíková a Ondřej Čížek. Dvě třetí místa vybojoval Martin Káčer a to v disciplína kumite a fukugo.

 

 

„Výsledky jsou výborné, ale přesto nemůžeme být spokojeni. Některým se to úplně nepovedlo a nepředvedli svůj nejlepší výkon. Musíme se ještě lépe připravit, jelikož 21. dubna 2018 pořádáme na Vsetíně mezinárodní turnaj „Valachia cup“, kam přijede výborná konkurence z Polska, Ukrajiny a Slovenska. Mezi zahraničními závodníky budou i aktuální mistři Evropy a světa. Pro všechny to bude velká motivace je porazit. Stejnou motivací to však bude také pro zahraniční závodníky, protože na Vsetíně jsou také aktuální mistři Evropy a světa,“ dodal trenér karate Radek Kleibl.

 

Náhledy fotografií ze složky 2,kolo NP Praha 2018