Jdi na obsah Jdi na menu

2 kolo NP Bystřice pod Hostýnem

2. kolo Národní poháru v roce 2019

V sobotu 30. března 2019 vyrazili karatisté z SKP Vsetín a ALCEDA–SVČ Vsetín na 2. kolo Národního poháru České asociace tradičního karate. Ze Vsetína vyjelo 32 závodníků, kteří v konkurenci 280 závodníků z celé ČR dokázali vybojovat 27 medailí. Z toho bylo 9 zlatých, 7 stříbrných a 11 bronzových.

Nejlepšími vsetínskými závodníky byli Martin Káčer, který mezi seniory vybojoval 2x zlatou a to v disciplíně kumite a fukuko a také  jednu stříbrnou v disciplíně kata. Aneta Jurygáčková, která byla 2x zlatá v disciplíně kata a kumite a bronzová v kata tým společně s Veronikou Ježíkovou a Evou Kovářovou. Julie Čalová, která byla 2x zlatá v disciplíně kata a kihon ipon kumite a stříbrná v disciplína kata tým, kde byla společně se Zoe-Nela Zapalačová a Jakubem Juráňem. Další zlatou byla Adéla Koňaříková v disciplíně kata, která byla také stříbrná v disciplíně kumite, kde ji tentokrát porazila další závodnice ze Vsetína Karolína Bačová, která byla ještě bronzová v disciplíně kata. Poslední zlatou závodnicí byla Amálie Žídková, která byla zlatá v disciplíně kata.

Stříbrné medaile vybojovali Dominika Maňák, Eva Kovářová, Petr Pavlovič a Pavel Tomeček. Bronzové pak ještě Lucie Slováčková, 2x Zoe-Nela Zapalačová, Pavel Tomeček, Monika Satinová, Eva Kovářová a ještě kata tým Ondřej Čížek, Petr Pavlovič a Jan Mikuláštík.

„Za sebe můžu konstatovat, že výkony všech závodníků ze Vsetína byly výborné. Samozřejmě co se týká technických věcí, je co vytknout, ale závody jsou pro nás vlastně jedna z forem tréninku a tak se učíme i tam. Ale to co bych ocenil je, že jsem neviděl nikoho, kdo by to vzdal a nebojoval. Všichni si dokázali vybojovat svůj respekt. Proto jsem názoru, že vlastně vyhráli všichni. A tak gratuluji všem, kteří reprezentovali sebe, náš klub a vlastně všechny Vsetíňany, protože díky nim když někdo řekne, že je ze Vsetína, tak ví co to Vsetín je,“ dodal trenér karate Radek Kleibl.