Jdi na obsah Jdi na menu

1.kolo NP Brno 2020

1.kolo Národní poháru v tradičním karate, Brno 2020

V sobotu 8. února 2020 vyrazili karatisté z SKP Vsetín a ALCEDA – SVČ Vsetín na 1. kolo Národního poháru České asociace tradičního karate, které bylo v Brně na Masarykově univerzitě. I přes chřipkové období ze Vsetína vyjelo 17 závodníků, kteří v konkurenci bojovníků z celé ČR dokázali získat 19 medailí. Z toho bylo 7 zlatých, 6 stříbrných a 6 bronzových.

Nejvíce medailí získala Aneta Jurygáčková. Ta byla zlatá v disciplíně KATA, stříbrné medaile získala v týmových disciplínách EN-BU (společně s Veronikou Ježíkovou) a KATA TÝM (společně s Veronikou Ježíkovou a Evou Kovářovou) a bronzovou medaili si odvezla z disciplíny KUMITE. Již zmíněná Veronika Ježíková přidala ještě zlato z disciplíny KUMITE. Další zlatou byla Tereza Kleiblová v disciplíně KUMITE a stříbrná v disciplíně KATA. Zlato si domů odvezli ještě Pavlína Křupalová a Petr Pavlovič v disciplíně KATA, Nela Navrátilová a Julie Čalová v disciplíně KUMITE. Nela Navrátilová ještě přidala stříbrnou medaili z disciplíny KATA a bronz si spolu se Štěpánem Kořénkem odvezli z disciplíny EN-BU. Julii Čalové se mimo kumite dařilo také v disciplíně KATA, kde získala stříbrnou medaili a společně se Zoe – Nelou Zapalačovou obstály také v disciplíně EN-BU a obdržely bronzovou medaili. V disciplíně EN-BU byli úspěšní také Petr Pavlovič s Evou Kovářovou, kteří rovněž získali bronz. V disciplíně KUMITE byli stříbrní Karolína Bačová a Štěpán Kořének. Nela – Zoe Zapalačová získala ještě bronz v disciplíně KATA.

„Na 17 závodníků, 19 medailí, tak bych řekl výborný výsledek. Přesto nemůžeme být spokojení. Toto bylo 1. kolo Národního poháru, kde ještě hodně velmi dobrých závodníků chybělo, protože opravdu chřipka dělá problém v celé republice. Vrcholem naší sportovní sezóny bude Světový pohár pro děti, který bude v polském Lublinu, a Mistrovství světa, které bude v srbském Bělehradě. Takže nás čeká ještě hodně práce. Ne vždy se musí dařit, ale mám zkušenost se závodníky ze Vsetína, že se tak lehce nevzdávají.“ dodal trenér karate Radek Kleibl.