Jdi na obsah Jdi na menu

1 kolo NP Brno

13. 2. 2019

1.kolo Národní poháru v roce 2019

V sobotu 9. února 2019 vyrazili karatisté ze Vsetína na první závody v nové sezóně. Do Sportovní haly Vodova v Brně se přijelo zúčastnit dohromady 230 závodníků z 12-ti klubů České republiky.

Pod hlavičkou Sportovního klubu policie Vsetín, který při trénincích úzce spolupracuje s Alcedem-SVČ Vsetín, vyrazilo do Brna 28 závodníků. Tito dokázali v náročné konkurenci vybojovat 20 medailí. Z toho bylo 6 zlatých, 6 stříbrný a 8 bronzových. Mezi nejúspěšnější vsetínské závodníky patřili Aneta Jurygáčková, která byla 3x zlatá v disciplíně KATA, KUMITE a KATA TÝM, kde byla společně s Veronikou Ježíkovou a Evou Kovářovou. A pak byla ještě 1x stříbrná a to společně s Janem Václavíkem v disciplíně EN-BU. Další velmi úspěšnou závodnicí byla Tereza Kleiblová, která opět začala startovat za Vsetín. Ta získala 2x zlatou v disciplíně KUMITE a FUKUGO. Pak ještě byla stříbrná v disciplíně KATA. V disciplíně KATA, ve své věkové kategorii byla pak ještě zlatá Amálie Žídková. Dalšími úspěšnými závodníky byli Dominik Maňák, Elena Škrobánková, Petr Pavlovič, kteří získali stříbrné medaile. Petr Pavlovič byl pak ještě stříbrný v disciplíně KATA TÝM, kde startoval společně s Janem Mikuláštíkem a Ondřejem Čížkem. Bronzové medaile v individuálních disciplínách pak vybojovali Jan Václavík, 2x Lucie Slováčková, Tereza Mikuláštíková, 2x Karolína Bačová, Ondřej Čížek, Julie Čalová,

„Byly to první závody v tomto roce. Sice ještě nestartovali Martin Káčer a Adéla Koňaříková, kteří byli nemocní. Dominika Vašíčková tentokrát reprezentovala Brno, kam odešla studovat. Přesto může být Vsetín s výsledky spokojený. Toto kolo patřilo Anetce Jurygáčkové, která snad jednou naváže na úspěšné reprezentanty ze Vsetína. Ale oni byli vynikající všichni, protože všichni dali do toho všechno. Proto gratuluji všem, kteří Vsetín reprezentovali a můžou být na sebe hrdí. Jsem přesvědčen, že budou lepší a lepší. Je radost je pozorovat, jak bojují a jak si to užívají.“ dodal trenér karate Radek Kleibl.