Jdi na obsah Jdi na menu

Mistrovství světa St.John´s Kanada 2018

MISTR SVĚTA SE URODIL NA VALAŠSKÝCH KOPCÍCH!

Dne 26.10.2018, se v Kanadě v St. Johne´s, konalo Mistrovství světa v tradičním karate. Ze Vsetína bylo do užšího výběru reprezentace ČR vybráno 7 závodníků. Těchto 7 závodníků dokázalo vybojovat 11 medailí z celkových 20-ti, které ČR na tomto Mistrovství světa dokázala získat. Nejúspěšnějším závodníkem z celé výpravy se stal Martin Káčer, který získal titul Mistr světa v disciplíně FUKU-GO. Toto je disciplína, kdy jedno kolo jsou proti sobě dva závodníci v kata (sestava) a v dalším kole kumite (zápas). Finále vždy končí zápasem kumite.

Martin Káčer 1. místo FUKUGO a 3. místo KUMITE
Adéla Koňaříková 3. místo KUMITE a 3. místo FUKUGO
Pavel Tomeček 2. místo KATA TEAM (spolu s Michalem Pavlíkem a Sašou Šindelem) a 2. místo EN-BU (spolu se Sašou Šindelem)
Dominika Vašíčková 3. místo KATA TEAM (spolu s Hanou Venturovou a Zuzanou Galdovou), 3. místo FUKUGO a 3. místo KUMITE TEAM (spolu s Hanou Venturovou, Hanou Juráňovou a Terezou Kleiblovou)
Lucie Slováčková 3. místo FUKUGO
Olívie Marková a Adéla Koňaříková 2. místo KATA TEAM (spolu s Nikolou Chybíkovou)

 

 „Výsledky jsou to vynikající, ale mohly být lepší. Škoda Martinovi prohry v semifinále kumite, se závodníkem z Polska, protože na tohoto závodníka měl. Adéla měla na to probojovat se do finále kumite nebo fukugo. V obou případech chybělo štěstí, vůbec nebyla horší než její soupeřky. Ale to stejné platilo i pro ostatní. Neplánovaně jsme doletěli do místa šampionátu o den později. To je ve čtvrtek v ranních hodinách. Takže naši závodníci měli pouze jeden den na regeneraci. Vyspat se a srovnat se s časovým posunem. Toto se určitě podepsalo na výkonu celé výpravy.“ dodal trenér karate Radek Kleibl.

 

Náhledy fotografií ze složky MS Kanada 2018