Jdi na obsah Jdi na menu

Mistrovství Evropy a světa Brno 2019

25. 11. 2019

Mistrovství Evropy a světa, Brno 2019

Druhý listopadový víkend se v Brně konaly dva významné mezinárodní turnaje v tradičním karate. V sobotu 9. listopadu 2019 to bylo Mistrovství Evropy WTKF, kde startovaly výběry závodníků z 15 zemí Evropy, a v neděli 10. listopadu 2019 se jednalo o Mistrovsví světa BUDO karate, dětí do 16 let. Ze Vsetína ze Sportovního klubu police  Vsetín, kteří trénují v Alcedu-SVČ Vsetín vyrazilo na tyto dvě akce celkem 30 závodníků. Na ME WTKF, jako členové užšího výběru České reprezentace startovalo 5 závodníků a na MS BUDO karate děti do 16 let startovalo 24 závodníků.

Na Mistrovství Evropy WTKF se do užšího výběru České reprezentace ze Vsetína nominovaly Tereza Kleiblová, Dominika Vašíčková, Adéla Koňaříková, Karolína Bačová a Monika Satinová. Měl startovat i Martin Káčer a Pavel Tomeček, ale z důvodu zranění byla jejich nominace zrušena. Přesto Vsetín o sobě dal znova vědět, v seniorské kategorii se o to postaraly Tereza Kleiblová, která v individuálních disciplínách vybojovala 3. místo v disciplíně FUKUGO a KUMITE. Potom v týmu společně s Dominikou Vašíčkovu získala 2. místo v disciplíně KUMITE-TÝM. V juniorech na sebe upozornila Adéla Koňaříková, která vybojovala 2. místo v disciplíně FUKUGO a 2x 3. místo v disciplíně KATA  a KUMITE. Další úspěšnou závodnicí byla Karolína Bačová, která vybojovala 2x 3. místo v disciplínách FUKUGO a KUMITE.

Na nedělním Mistrovství světa, kde startovalo kolem 1 200 dětí z celého světa a v jedné věkové kategorii bylo asi 30 až 60 dětí, vybojovala 2 medaile Aneta Jurygáčková – 2. místo v disciplíně KUMITE a 3. místo v disciplíně KATA.

„Tituly mistr světa nebo mistr Evropy nám utekly opravdu o kousek. Musím však poděkovat všem závodníkům ze Vsetína, kteří startovali na Mistrovství světa a Evropy, jelikož všichni předvedli výborné výkony. Soutěže to byly opravdu velmi náročné. Je třeba poděkovat také rodičům za podporu a za trpělivost, protože oni jsou ti největší a nejlepší sponzoři svých dětí,“ dodal trenér karate Radek Kleibl.