Jdi na obsah Jdi na menu

Mistrovství ČR 2019

18. 6. 2019

Mistrovství ČR v tradičním karate, Praha 2019

V sobotu 15. června 2019 se v Praze konalo Mistrovství České republiky v tradičním karate, které pořádala Česká asociace tradičního karate. Ze Vsetína, pod taktovkou SKP Vsetín a ALCEDA-SVČ Vsetín, vyrazilo 29 závodníků, kteří v konkurenci 280 závodníků z celé ČR vybojovali 32 medailí. Z toho bylo 12 zlatých, 12 stříbrných a 8 bronzových.

Nejlepšími vsetínskými závodníky, kteří získali zlatou medaili a titul „mistr České republiky 2019“, se stali Tereza Kleiblová, která získala v seniorkách všechny 3 mistrovské tituly a to v disciplíně kata, kumite a fukugo. Martin Káčer, který získal 2 mistrovské tituly a to v disciplíně kumite a fukugo a v disciplíně kata získal 3. místo. Adéla Koňaříková získala 2 mistrovské tituly v disciplíně kata a kumite, v disciplíně fukugo získala 2. místo. Aneta Jurygáčková získala mistrovský titul v disciplíně kata, v disciplíně kumite 2. místo a 3. místo v kata tým společně s Veronikou Ježíkovou a Evou Kovářová. Eva Kovářová ještě získala mistrovský titul v disciplíně kumite. Petr Pavlovič získal mistrovský titul v disciplíně kata, v disciplíně kata tým společně s Janem Václavíkem a Ondřejem Čížkem získal 2. místo a 3. místo v disciplíně en-bu společně s Evou Kovářovou. Amálie Žídková získala mistrovský titul v disciplíně kata. Julie Čalová získala mistrovský titul v disciplíně kumite, 3. místo v disciplíně kata a 2. místo v disciplíně kata tým společně s Nelou-Zoe Zapalačovou a Jakubem Juráněm.

Stříbrné medaile vybojovali Dominik Maňák v disciplíně kata, Nela-Zoe Zapalačová v disciplíně kata a v disciplíně kumite, Nela Navrátilová v disciplíně kata, Monika Satinová v disciplíně kata a 3. místo v disciplíně kumite, Karolína Bačová v disciplíně kumite, Vojtěch Krůžela v disciplíně kumite a Štěpán Kořének v disciplíně kumite.

Bronzové medaile získali Jakub Juráň v disciplíně kata, Veronika Ježíková v disciplíně kumite a Natálie Dukátniková v disciplíně kumite

„Výborné výsledky a velká gratulace všem, kteří získali mistrovský titul nebo jinou medaili. Příprava v tak extrémně teplém počasí byla velmi náročná a všichni, kteří startovali na Mistrovství ČR, dali přípravě hodně a často to chtělo hodně přemáhání. Ale oni přišli, trénovali a toto se odrazilo na výsledcích. Nebyl tam nikdo, kdo by se musel stydět za svůj výkon, protože soupeři byli výborně připraveni a nebylo jednoduché je porazit. Proto ještě jednou gratuluji všem, kteří se turnaje zúčastnili. Myslím tím jak závodníky, tak také rodiče, kteří s dětmi do Prahy přijeli. Kadety, juniory a seniory čeká v říjnu Mistrovství Evropy v Moskvě a děti Světový pohár v listopadu, který bude v Brně. Věřím, že o nominaci na tyto velké turnaje si řekli všichni, kteří na Mistrovství ČR uspěli,“ dodal trenér karate Radek Kleibl.