Jdi na obsah Jdi na menu

Světový pohár dětí Litva 2018

Světový pohár dětí v tradičním karate, Litva 2018

 

V neděli 25. listopadu 2018 se karatisté z SKP Vsetín a ALCEDA–SVČ Vsetín, pod záštitou České asociace tradičního karate, zúčastnili Světového poháru dětí v tradičním karate, který se uskutečnil v Panavežys, Litva. Turnaje se zúčastnilo přes 600 dětí z 10 států. Ze Vsetína se na turnaj nominovalo 12 závodníků a opravdu v náročné konkurenci, kdy v jedné kategorii startovalo i 40 závodníků, získali závodníci ze Vsetína pro ČR 8 cenných kovů.

 

Nejúspěšnější byla Veronika Ježíková, která získala 1. místo v kumite a 3. místo v kata. Další výborné umístění získali: Nela Navrátilová 2. místo v kata a 3. místo v kumite, Pavlína Křupalová 2. místo v kumite a 5. místo v kata, Dominik Maňák 2. místo v kumite, Vojta Kořének a Štěpán Kořének, oba dva 3. místo v kumite.

 

 

 „Výsledky jsou výborné, protože konkurence byla opravdu velká. Vždyť jenom v disciplíně kata tým, kde v ČR startuje nejvíce 8 týmů, v Litvě startovalo v jedné kategorii 39 týmů. Sice tady jsme medaili nezískali, ale zase všichni se dokázali probojovat mezi 8 nejlepších. Musím poděkovat všem dětem, protože jsem neviděl nikoho, kdo by to vypustil, a také rodičům za jejich podporu, protože bez jejich podpory by určitě děti nevyjely a nemohly podat výsledky, na které můžeme být právem hrdí,“ dodal trenér karate Radek Kleibl.

 

Náhledy fotografií ze složky Světový pohár dětí Litva 2018