Jdi na obsah Jdi na menu

Mezinárodní turnaj Wratislawia cup 2012

21. 3. 2012

Mezinárodní turnaj  Wratislawia cup

SKP Vsetín a SVČ Ostrava se dne 17.3.2012 se zúčastnili na 5.ročníku mezinárodního turnaje v tradičním karate „Wratislawia cup“ ve Wroclawi. Startovalo přes 300 závodníků ve věku do 18-ti let z Polska, Ukrajiny a Litvy. Ze Vsetína vyjelo 12 závodníku a z Ostravy přijeli 3 závodníci. Tito  závodníci dokázali vybojovat 4 medaile. Jako první, vybojovala druhé místo v disciplíně kata, mezi nejmladšími závodníky Natálie Severová z Ostravy. Zuzka Holubcová v disciplíně kata, mezi hnědými pásy své věkové kategorie, vybojovala taky druhé místo.

 

Výkon Zuzky byl velmi dobrý, a proto nás všechny mrzí, že to nebylo první místo, neboť její výkon tomu odpovídal. Pro nás je to signál, že musíme v tréninku ještě přidat, aby o tom příště nebyly žádné pochybnosti. (řekl trenér Radek Kleibl).

 

Ve stejné kategorii s ní byla Aneta Žídková a ta dokázala vybojovat třetí místo. Příjemně potěšil Tomáš Zuzaňák, který v disciplíně kata vybojoval čtvrté místo. A velmi příjemné překvapení bylo třetí místo Nikoly Žídkové v kumite.

 

Výkon Nikoly nás všechny potěšil, protože Hance Juráňové a Tereze Kleiblové, se ten den vůbec nedařilo. Sice bojovaly jako lvice, ale do finálové čtyřky se neprobojovaly. Třetí zápas, který o tom rozhodoval, prohrály. Za to Nikola, ve své věkové kategorii ukázala jací, že jsou valaši bojovníci. Prohrála pouze jeden zápas a to semifinálový, kde se rozhodovalo o postupu do finále a to tak trochu i svou nezkušeností, protože její soupeřka se nechala ošetřit a po ošetření Nikolu překvapila svým nasazením a dokázala bodovat. Jelikož už to bylo prodloužení, nemohla už Nikola zápas otočit ve svůj prospěch. V boji o třetí místo, se už Nikola překvapit nenechala a jasně nad svou soupeřkou vyhrála. Byla radost ji sledovat, neboť všechny svoje zápasy, které vyhrála, vyhrála vždy tak, že dokázala udělat wazari. Svým výkonem na sebe velmi upozornila, jelikož i rozhodčí o ní diskutovali a chválili ji.

 

Je třeba však i vzdát hold soupeřům, protože Klaudie Mleko, která zápasila v její skupině, dokázala ve finálovém zápasu udělat techniku ura-mawashi-gery, která byla ohodnocena jako ipon. Což je nejlépe provedená technika. Tuto techniku provedla v prodloužení, kdy v normálním čase zápasu obě soupeřky dokázaly udělat techniku, za kterou získaly wazari

 

Náhledy fotografií ze složky Mezinárodní turnaj Wratislawia cup