Jdi na obsah Jdi na menu

KAYAKU challenge cup 2019 Ostrava

8. ročník Mezinárodního turnaje v tradičním karate

KAYAKU Challenge cup Ostrava 2019

V sobotu 4. května 2019 se v Ostravě konal 8.ročník mezinárodního turnaje KAYAKU Challenge cup Ostrava 2019. Tento turnaj se každoročně konal na Vsetíně, kde byl známý jako Valachia cup. V letošním roce z důvodu opravy zimního stadionu, nebylo možné tento turnaj uspořádat ve Vsetíně, jelikož ve Vsetíně není sportovní hala, kde by bylo možné poskládat 4 zápasiště, a proto byl letos turnaj přesunut do Ostravy.

Ze Vsetína do Ostravy vyjelo 26 závodníků ze Sportovního klubu policie Vsetín, kteří trénují v Alcedu-SVČ Vsetín. Vsetínští závodníci vybojovali 26 medailí. Z toho bylo 7 zlatých, 7 stříbrných a 12 bronzových.

Zlaté medaile ve svých věkových kategoriích získali – 2x Martin Káčer v disciplíně kata a kumite, Ondřej Čížek v disciplíně kata, Adéla Koňaříková v disciplíně kata, Pavel Tomeček v disciplíně kumite, Aneta Jurygáčková v disciplíně kata a  druhou v kata tým společně s Evou Kovářovou a Veronikou Ježíkovou.

Stříbrné medaile získali Dominika Maňák v disciplíně kata, Amálie Žídková v disciplíně kata, Eva Kovářová v disciplíně kata, Pavel Tomeček v disciplíně kata, Lucie Slováčková v disciplíně kumite, Jakub Machálek v disciplíně kumite a kata tým ve složení Julie Čalová, Zoe-Nela Zapalačová a Jakub Juráň.

Bronzové medaile získali Veronika Jažíková v disciplíně kata, Dominika Maňák v disciplíně kumite, Tereza Mikuláštiková v disciplíně kumite, Adéla Koňaříková v disciplíně kumite, Julie Čalová v disciplíně kata a kumite, Aneta Jurygáčková v disciplíně kata, Petr Pavlovič v disciplíně kumite a Zoe-Nela Zapalačová v disciplíně kumite. Další bronzové medaile byly v týmových disciplínách a to v kata tým ve složení Natálie Dukátniková, Pavlína Křupalová a Nela Navrátilová a dále v disciplíně en-bu tým Eva Kovářová a Petr Pavlovič a tým Natálie Dukátniková a Jakub Machálek.

„Co se týká výsledků, tak ty byly vynikající a těm co získali nějakou medaili upřímně gratuluji. Museli si to opravdu vybojovat. Je mi však líto těch co skončili na 4. místě. Ze Vsetína jich bylo 9. Jinak co se týká přesunutí soutěže do Ostravy, tak hala v Ostravě Dubina byla vynikající, ale přece jen organizace takového turnaje na Vsetíně je pro nás jednodušší a tak doufáme, že zimní stadion bude příští rok už připraven a bude se moci tento turnaj na něm uskutečnit.“ dodal trenér karate Radek Kleibl.